Est | Rus | Eng |
Üldinfo

SA ALUTAGUSE HOOLEKESKUS OOTAB SIND!

Asume Mäetaguse alevikus, iidse pargi servas, Mäetaguse mõisahoone ja suplusmaja vahetus läheduses. Hoolekeskus on kahekordne kaasaegne, vastvalminud ehitis, kus juba projekteerides on võetud arvesse eaka inimese füüsilisi ja psüühilisi iseärasusi, tema vajadusi ja ootusi vanaduspõlve veetmiseks. Krunt on eraldatud muust elamukompleksist pargipuudega, on avatud vaatega loodusele ja avarusele.
 
Hoolekeskus on planeeritud eraldi osakondadena lähtudes vanainimese probleemidest ja abivajadusest nii ööpäevaringsete kui päevaste teenustena: hooldusravi, üld- ja erihooldus, dementsusprobleemidega eakate hooldus, päevaõendushooldusteenus.
 
Meil on oma söökla avara söögisaali ja mugava mööbliga. Elanikud elavad kahekaupa erineva suurusega ruumides, kus on WC ja duśiruum, rõdu, kena mööbel, televiisor, telefoni ja internetiühendus. Õendushoolduskodus on 104 kohaline, kus juurdepääs kõikjale on tagatud ka ratastooliga- majas on lift. 
 
Tervist ja elukvaliteeti paremaks muutmisel toetavad maja tublid töötajad: õde, hooldusõde, hooldaja, taastusraviõde, tegevusterapeut, sotsiaaltöötaja ja muu abipersonal.
Meie hooldajad ja õed on saanud EASi Norra-emp regionaalarengufondist taotletud projekti ”Eaka inimese vajadustele ja ootustele vastava kaasaegse ja kvaliteetse teenusega õendushoolduskodu käivitamine Mäetagusel” raames hea koolituse nii eesti kui norra eriala spetsialistide vahendusel ning praktika Norra hooldusasutsutes, mille baasil omandatud teadmise, oskused ja kogemused tööks eaka inimesega.
 
Projekti raames hangitud aktiviseerimisvahenditega sisustatud liikumisruum pakub võimalust olla spetsialisti juhendamisel aktiivne ja liikuv, millega toetada igapäevast enesega toimetulekut. Samuti on võimalik saada massaaźi, käia suplusmajas veeprotseduuridel, nautida aega üheskoos eakaaslastega kohvi- või teelauas, saunas, osaleda ühistegevustes ning meenutada mälestustes noorusaega.
 
Kui aga vahel on soov üksi olla, siis võib seda veeta lihtsalt lugedes raamatut, surfates internetis, istudes talveaias vaatega läbi klaasseina loodusele, teha näputööd või jalutada aias ja pargis.
 
Kõigi võimalike tervise ja muude hädade puhul on  hoolekeskuses abi- ja nõu usaldusväärne, turvaline ning alati käepärast võtta!
 
AS Alutaguse Hoolekeskus on mõnus ja turvaline kodu sulle!
 
Meie meeskond