Est |
Üldinfo

ALUTAGUSE HOOLEKESKUS OOTAB SIND

Asume Mäetaguse alevikus, iidse pargi servas, Mäetaguse mõisahoone ja suplusmaja vahetus läheduses. Hooned on avatud vaatega loodusele ja avarusele.

Hoolekeskuse peamaja on kahekordne kaasaegne ehitis, kus juba projekteerides on võetud arvesse eaka inimese füüsilisi ja psüühilisi vajadusi ning ootusi vanaduspõlve veetmiseks.

Meil on oma söökla avara söögisaali ja mugava mööbliga. Elanikud elavad kahe- ja kolmekohalistes ruumides, kus on WC ja duśiruum, rõdu. Tubades on interneti ühendus ja TV paigalduse võimalus. Hoolekeskus on 96 kohaline, kus juurdepääs kõikjale on tagatud ka ratastooliga, majas on lift.

Aktiviseerimisvahenditega liikumisruum pakub võimalust erinevate aktiivsete tegevuste läbiviimiseks ja harrastamiseks. Võimalik on tellida massaaźi, käia Mäetaguse mõisa suplusmajas, nautida aega kohvi- või teelauas, saunas ja erinevates ühistegevustes. Lisaks on olemas käelise tegevuse ruumid, puhkeruumid elanikele, personalile, raamatukogu ning võimalus jalutuskäiguks maja õues ja pargis. Teenuste ja personali planeerimisel on arvestatud, et kõigi tervisehädade puhul oleks abi- ja nõuandjad käepärast võtta. Olemas on õe/hooldaja kutsesüsteem, mis tagab abi kiire kättesaadavuse vastavalt vajadusele. Elanikele on tagatud tööpäeva jooksul koduõe teenus.

Hoolekeskuse kõrval on 12 kohaline pansionaat, ühe ja kahekohaliste tubadega.

Alates 1.07.2023 võttis hoolduskomponendi eest tasumise üle kohalik omavalitsus vastavalt enda kehtestatud piirmäärale.

Hooldereformi kohta saab infot Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt: https://www.sm.ee/hooldereform